^Back To Top

  • Ekonomika

    Chystá sa konfiškácia hotovosti !

  • Politika

    Kto sponzoroval medzinárodný a národný socializmus?.

  • Sloboda

    Prečo je demokracia zlou formou vlády?

 V priebehu rokovania "normandskej štvorky" v Minsku prezident Ukrajiny Petro Porošenko ponúkol ruskému prezidentovi Vladimírovi Putinovi, "aby si vzal Donbas", oznámil Forbes s odvolaním sa na vlastné pramene.


Podľa informácie časopisu, na neverejnej schôdzke s riadiacim byrom Ruského zväzu priemyselníkov a podnikateľov Vladimír Putin rozprával, že na rokovaniach "normandskej štvorky" v Minsku mu Petro Porošenko ponúkol, "aby si vzal Donbas do zostavy Ruska".

"Ten (Porošenko) mi povedal rovno:" Vezmite si Donbas ". Odpovedal som mu:" Zbláznil si sa? Donbas nepotrebujem. Keď vy ho tiež nepotrebujete, vyhláste jeho nezávislosť ", uvádza Forbes slová ruského prezidenta.

Číst dál...

Marec roku 2013 bol veľmi dôležitý, minimálne z hľadiska klímy. Teploty namerané v spomínanom období boli najnižšie v rozsiahlych častiach Európy od začiatku merania, čo je indikátorom vývoja klímy v najbližších rokoch a pravdepodobne dekádach. Niet pochýb o tom, že v nasledujúcich 20.tich rokoch budeme svedkami dramatického zhoršenia klímy. V najbližších desaťročiach by teploty mohli poklesnúť na najnižšiu zaznamenanú úroveň za posledné storočia, prípadne na najnižšiu úroveň tisícročia.

Číst dál...

Chorvátsko predstavuje adresnejší stimulačný plán. Zrušia dlhy chudobným do mája 2015 v prípade, že nepresahujú výšku 4550 Euro a ich mesačný príjem nepresahuje výšku 325 Euro. Všetky žiadosti na oddĺženie budú obmedzené len na občanov, ktorí nevlastnia žiadne nehnuteľnosti alebo iné aktíva a ich bankový účet je zablokovaný z dôvodu dlhu. Toto je aspoň adresnejšia pomoc, ako podávanie miliárd bankárom, ktorí ich aj tak nepožičiavajú späť na trh. Porovnajte si to so slovenským populistom, ktorý v tandeme s modrými farizejmi rozšíril záruky SR  za cudzie dlhy, spôsobené cudzími vládami a bankármi, rozhadzuje sociálne balíčky, stimuly v rámci zvyšovania dlhovej záťaže, resp. deficitu, zvyšuje daňové a odvodové zaťaženia a mohol by som pokračovať ďalej...

Posledná búrka v pohári vody sa odohrala  pri poškodení pomníka V. Biľaka v Krajnej Bystrej. "Umelci" sa na ňom odbavili v podobe červenej farby, ako ukážkoví "demokrati", čím zároveň pošpinili demokraciu a jej hodnoty, keďže išlo o pomník na prenajatom pozemku a financovaný zo súkromných peňazí. Môžeme to nazvať primitívnym vandalizmom, poškodzovaním cudzej veci, nedemokratickým konaním za účelom zvýraznenia sa, len nie uvedomelým postojom a kritikou tohoto neboštíka a boľševika, ktorý zastával posty ako ideológ normalizácie(rozumej okupácie), od roku 1954 do roku 1989 bol členom výboru ÚV KSČ, 1968-88 zase prvým tajomníkom ÚV KSS. Tento komunista bol ukážkou výroku Lenina o "užitočných idiotoch" v politike a nech už má o ňom ktokoľvek akúkoľvek mienku, je vecou obce a miestnych občanov-rodákov, ako sa k nemu postavili v rámci spomienky na tohoto komunistu. Ak má takto vyzerať sloboda, ako prezentovali spomínaní "umelci"-šovinisti, potom sme sa z totality ďaleko nepohli, ani na jednej, ani na druhej strane. Súdruh Hrdlička(predseda KSS) perlí o nutnosti normalizácie v roku 1968, kým akýsi samozvanci prídu poliať pomník komunistu. V časoch normalizácie boli ľudia zatváraní aj za názor, dnes sú primitívne vandalizmy vyzdvihované na piedestál demokratického prejavu, pričom obe strany prezentujú neúctu tak k slobode prejavu, ako aj ku skutočnej demokracii(jej hodnotám), čím zase raz, za hlasného prispenia médií, rozdeľujú spoločnosť, dehonestujú slobodu a ukazujú pravú tvár dnešnej, politicky korektnej "demokracie". 

Copyright © 2013. RESPUBLICA  Rights Reserved.
Získejte registraci domén s tld .online, .space, .store, .tech zdarma!
Stačí si k jedné z těchto domén vybrat hosting Plus nebo Mega a registraci domény od nás dostanete za 0 Kč!
Objednat